Dans Kostümleri – Işıltılı ve Hareketli Parçalar

Dans Kostümleri

Dans kostümleri, yapmış olduğunuz görsel şovu çok daha etkileyici bir hale getirmenin yollarından biridir. Işıltılı parçalar, hareketli kesimler ve renkli detaylar koreografinizin kusursuz görünmesine yardımcı olur.  Hal böyle olunca dans kıyafetlerinin önemi kat kat artmaktadır.

İster kıpır kıpır müzikleriyle salsa, ister tutkulu arjantin tango, isterseniz de özgür ve asi ruha sahip hip hop yapın, kullanacağınız kostümler izleyicilerin üzerinde yarattığı etkiyi artırmaya yetecektir.

 Her anlamda göz doldurmak için sahne şovunuza uygun dans elbiseleri tercih etmelisiniz. Ancak bu şekilde aynı anda görsellik ve estetik güzellikle sahneyi doldurabilirsiniz.

Dans Kostümü Seçerken

  • Şovunuzu planladığınız gibi kusursuz bir şekilde gerçekleştirmek için, bedeninize ne küçük ne de büyük gelen ve sizi rahatsız etmeyen üstünüze tam oturan elbiseler tercih etmelisiniz.
  • Vücudunuzu sıkan bir elbise içindeyken performans esnasında sürekli üstünüzü başınızı çekiştirip durursunuz. Bu durum da görsel açıdan bir kayıp sağlar. Bu gibi durumları önlemek için dans gecenizin son gününe kadar kostüm provası yapmalısınız.
  • Kıyafet seçiminde en önemli belirleyicilerden biri hangi dansı yapıyor olduğumuzdur. Latin dans kostümleri daha çok tüylü, püsküllü ve saçaklı modellerden oluşur. Salsa, bachata, cha cha içinse kalçanızı ön plana çıkaracak renkli kıyafetler tercih etmelisiniz. Arjantin tango kostümleri derin yırtmaçlı, genellikle asimetrik kesimli işlemeli modellerdir.

Tango Kıyafeti;

Dans KıyafetleriAşkı ifade eden bir dans türü olduğu için tango elbisesi daha çok kırmızı ve siyah renklerden oluşur. Aksesuar seçimi de bu tür için oldukça önemlidir.

Hip Hop Kıyafetleri;

Hip hop kıyafetleri Latin ve Arjantin tangonun aksine tamamen süsten ve gösterişten uzaktır. Dans içinde barındırdığı özgür ruhu sevenlerine yansıtmıştır. Hiphop dansı yapanlar genellikle bol kesimli pantolonlar ve salaş bluzlar tercih ederler.

Zumba Kıyafeti;

Dansın kendisi aynı zamanda bir fitness programı olduğu için zumba kıyafeti olarak sportif parçaları tercih edebilirsiniz. Daha çok şort ve ince penyeler kullanarak rahat edebilirsiniz.

Tavsiyelerimizi dikkate alarak sahnenin parlayan yıldızı siz olabilirsiniz. Unutmayın sadece iyi dans ediyor olmanız yetmez. Bunu en iyi görsel ve estetik bir sunumla ortaya koymanız gerek.

Dans Kursu