Dans Kostümleri

Dans KostümleriEn Şık Dans Kostümleri

Dans tamamen görsel bir sunumdur. Bu sunumu en etkileyici hale getirmek sizin elinizdedir. İster kıpır kıpır müzikleriyle latin dansları, ister tutkulu arjantin tango dansı, isterseniz de özgür ve asi ruha sahip hiphop dansı yapın, kullanacağınız kostümler ve yaratacağınız dans moda ile dansın kalbine inmeniz mümkün... Hem kendinizin, hem de sizi izleyenlerin dikkatini çekmelisiniz.

Bir dansçının sahnede nasıl dans ettiği kadar nasıl göründüğü de önemlidir. Dans ederken doğru kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarlar seçmek dans performansınızı etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Sizinle birlikte kıyafetlerinizin de dans etmesi gerek.Tek başına dans yeterli olmaz, her anlamda göz doldurmak istiyorsanız sahne şovunuza uygun dans kostümleri tercih etmelisiniz. Ancak bu şekilde aynı anda görsellik ve estetik güzellikle sahneyi doldurursunuz. Diğer dansçıları geride bırakmak için izleyicilerin hem gözüne hem de kulağına hitap etmeliyiz.

Dans KıyafetleriDansınızı planladığınız gibi kusursuz bir şekilde gerçekleştirmek için, bedeninize ne küçük ne de büyük gelen ve sizi rahatsız etmeyen üstünüze tam oturan elbiseler tercih etmelisiniz.Vücudunuzu sıkan bir elbise içindeyken dans esnasında sürekli üstünüzü başınızı çekiştirip durursunuz. Bu durum da görsel açıdan bir kayıp sağlar. Bu gibi durumları önlemek için dans gecenizin son gününe kadar kostüm provası yapmalısınız.

Kıyafet seçiminde en önemli belirleyicilerden biri hangi dansı yapıyor olduğumuzdur. Latin dans kostümleri daha çok tüylü, püsküllü ve saçaklı modellerden oluşur. Salsa, bachata, cha cha dansları hareketli figürlere sahip olduğundan dansı rahat gerçekleştirmek için bacak ve kalçanızı ön plana çıkaracak renkli kıyafetler tercih etmelisiniz. Arjantin tango kostümleri derin yırtmaçlı, genellikle asimetrik kesimli işlemeli modellerdir.

Tango aşkı ifade ettiğinden kıyafetlerde görülen en belirgin özellik ağırlıklı olarak kırmızı ve siyah rengin hâkimiyetidir. Hiphop kıyafetleri latin ve arjantin tango danslarının aksine tamamen süsten ve gösterişten uzaktır. Dans içinde barındırdığı özgür ruhu sevenlerine yansıtmıştır. Hiphop dansı yapanlar genellikle bol kesimli pantolonlar ve salaş bluzlar tercih ederler. Zumba kostümleri ise; dansın kendisi aynı zamanda bir fitness programı olduğu için sporcu kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Daha çok şort ve ince penyeler kullanarak rahat edebilirsiniz. Tavsiyelerimizi dikkate alarak sahnenin parlayan yıldızı siz olabilirsiniz. Unutmayın sadece iyi dans ediyor olmanız yetmez. Bunu en iyi görsel ve estetik bir sunumla ortaya koymanız gerek.

Depo Dans Etkinlikler

  • Çarşamba Latin Dans Gecesi
    Yeni sezonda Mürekkep/ Curcuna 'da yani eski Romeo Juliet'teyiz... Kocaman dans alanı, gümbür gümbür ses sitemi, yüksek tavanı, rahat koltukları mükemmel havalandırma sistemi, dışarda oturmak...
    Detay
  • Her Ay Latin Gecesi
    Hafta içi düzenlenen dans gecelerimize katılamayan arkadaşlar üzülmeyin!!! Bu aydan itibaren ayda bir kere olmak üzere hafta sonu düzenlenen Latin Gecelerimize katılarak dilediğiniz gibi egzotik...
    Detay

Yeni Oryantal Sınıflarımız Açılıyor